Wybrane aktualności
Projekt: Miłosierdzie
Dlaczego boimy się miłości?
Jak jeść w najlepszych restauracjach i nie zbankrutować?
Objawy zakochania – 10 sygnałów, że to miłość
Objawy zakochania to często pierwsze, czego się doszukujemy w nowym związku. Jeśli osoba, z którą się spotykamy staje się dla nas kimś więcej, a nie jesteśmy jeszcze pewni jej uczuć – zaczynamy się zastanawiać, jakie są objawy zakochania oraz, czy nasza druga połówka je okazuje. Czasami nie mamy wystarczająco dużo odwagi, by zapytać drugą stronę wprost o jej uczucia, obawiamy się jej reakcji, odrzucenia, albo zwyczajnie nie chcemy naciskać i wywierać presji.
Symptomy zakochania wysyłane przez partnera, czy partnerkę są więc ważnym czynnikiem, który potrafi nas ośmielić (lub zniechęcić), a także zdefiniować rodzaj relacji, jaka nas łączy. Jeśli je zauważymy – potrafią prawdziwie nas uskrzydlać i dodawać pewności siebie, a także odwagi, by zrobić krok dalej. Moment, kiedy czujemy „motyle w brzuchu” i te same emocje zauważymy u drugiej połówki może więc zwiastować początek prawdziwej miłości i udanego związku.
Stan zakochania - objawy
Objawy zakochania się nie zawsze są jednoznaczne. Każda osoba ma inny temperament, inny charakter oraz inaczej okazuje uczucia. Czy jednak da się rozpoznać, jakie są oznaki zakochania? Jak najbardziej jest to możliwe! Niektóre symptomy są bardzo podobne zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, wiele z nich także okazujemy zupełnie nieświadomie, bez zastanowienia – zwłaszcza wtedy, kiedy serce zagłusza rozum. Oto 10 wskazówek, które mogą świadczyć o tym, że to co was łączy to właśnie miłość.
Oznaki fizyczne
Objawy zakochania można starać się ukrywać, ale są też takie, których zwyczajnie się nie da. Mówi się, że zakochany człowiek chodzi z głową w chmurach, myślami jest gdzie indziej i staje się bardzo rozkojarzony. I sporo w tym prawdy! Plączący się język, rumieńce, spocone, drżące dłonie, czy nawet niemożność wydobycia z siebie słowa – to symptomy, które powinny dać ci do myślenia. Przyjrzyj się także źrenicom ukochanej osoby, gdy na ciebie patrzy – jeśli wpatrujemy się w kogoś, do kogo żywimy ciepłe uczucia, nasze źrenice się rozszerzają.
Objawy zakochania - troska o drugą osobę
Objawy miłości idą w parze z troską o ukochaną osobę. Jeśli komuś na tobie zależy, przygotuj się na pytania o zjedzone śniadanie, o to czy masz czapkę lub ciepły sweter, jeśli na dworze jest zimno, czy czegoś ci nie trzeba, a także jak poszło na spotkaniu z klientem, albo na trudnym egzaminie. Zakochana osoba martwi się, troszczy i dba o obiekt swoich westchnień, co nawet często kojarzy się z troską, jaką matka wykazuje w stosunku do swojego dziecka. A więc to bardzo dobry znak!
Ciągły kontakt
Telefony, wysyłanie wiadomości i utrzymywanie ogólnego kontaktu w ciągu dnia to również częste oznaki zakochania. Gdy między dwiema osobami jest chemia, przeważnie chcą one być ze sobą non-stop (zwłaszcza na początku związku, gdy przeważają motyle w brzuchu), choćby online. Miła wiadomość na dzień dobry, albo na dobranoc to dobry dowód na to, że druga osoba ciepło o tobie myśli – i to od samego rana, aż do wieczora.
Uwzględnianie we wspólnych planach
Jeśli zastanawiasz się, jakie są oznaki zakochania, zwróć uwagę na to, jak osoba, z którą się spotykasz mówi o swoich planach na przyszłość. Ktoś, kto traktuje cię poważnie i wiąże z tobą większe nadzieje, prawdopodobnie uwzględni cię w swoich planach i zamiast słowa „ja” użyje „my”. Również zmiana planów lub dopasowywanie ich pod drugą osobę, powinno być sygnałem, że coś jest na rzeczy. Człowiek, który nie jest zakochany i nie ma poważnych zamiarów nie myśli o partnerze w taki sposób, często stara się także unikać tematów przyszłościowych (zwłaszcza wspólnych).
Dbanie o siebie, jako objaw zakochania
Oczywiście, nie takie, jak dotychczas, ale jeszcze bardziej staranne. Zakochanej osobie zależy na tym, żeby podobać się partnerowi lub partnerce. Stara się wyglądać jak najlepiej i zawsze pokazywać się z jak najlepszej strony. Objawy zakochania się mogą więc w tym wypadku być widoczne na pierwszy rzut oka.
Objawy zakochania - tęsknota
Objawy miłości potrafią być też uciążliwe – ktoś, kto jest zakochany odlicza każdą minutę do spotkania z ukochaną osobą, a każda chwila bez niej jest wyjątkowo uciążliwa. Dążenie do częstego wspólnego spędzania czasu, nawet podczas zwykłych, codziennych czynności to dobry dowód na to, że komuś na nas zależy.
Chęć przedstawienia bliskim
Oznaki zakochania się, które stanowią także ważny krok w relacji, to poznawanie bliskich ukochanej osoby – rodziny i przyjaciół. Jeśli więc twój chłopak lub dziewczyna z chęcią przedstawia cię przyjaciołom, albo proponuje ci obiad u swoich rodziców – możesz mieć pewność, że jesteś kimś ważnym. Zdecydowana większość osób decyduje się przedstawić swoją drugą połówkę rodzinie dopiero w momencie, kiedy jest pewna swoich uczuć i liczy na trwałą, poważną relację.
Drobne gesty
Nie masz pewności, czy to objawy zakochania, bo osoba, z którą się spotykasz jest oszczędna w słowach? Przyjrzyj się uważnie jej gestom. Ktoś, kto jest zakochany, a nie należy do wylewnych, może okazywać swoje uczucie w zupełnie inny sposób. Wspominasz, że zepsuł ci się kran, a następnego dnia już jest naprawiony? Zapominasz śniadania do pracy, więc druga połówka przywozi ci obiad? Rozkłada cię grypa, a partner lub partnerka już czeka z kocem, twoim ulubionym filmem i gorącą herbatą? A może oddaje ci pół swojego ciastka, bo wie, jak bardzo je lubisz? Takie sygnały to prawdopodobnie symptomy zakochania!
Chęć jak najlepszego poznania
Objawy zakochania to także zadawanie dużej ilości pytań i uważne słuchanie drugiej osoby. Ktoś, kto wiąże z tobą poważne plany i żywi do ciebie głębsze uczucia, będzie chciał poznać cię jak najlepiej. Będzie chciał wiedzieć, co lubisz, czego się boisz, o czym marzysz, a nawet jak ma na imię twoja szkolna miłość, czy chomik z dzieciństwa. To naturalne, że zakochując się w kimś chcemy nadrobić czas, kiedy go nie znaliśmy – stąd chęć nadrobienia tego czasu i dowiedzenia się jak najwięcej.
Stawianie twoich potrzeb nad swoimi
Człowiek, który się zakochał, przeważnie uchyliłby nieba obiektowi swoich westchnień. Dlatego, jeśli osoba, z którą się spotykasz zdaje się zapominać o sobie i stara się zrobić wszystko, by cię uszczęśliwić, jak również często twoje potrzeby uważa za ważniejsze – to bez wątpienia oznaki zakochania się. Pamiętaj jednak, by pod żadnym pozorem tego nie wykorzystywać – udany związek opiera się na równości i partnerstwie.
Objawy miłości mogą więc być dosadne i oczywiste, ale też subtelne i trudne do zauważenia. Warto więc patrzeć uważnie, aby ich nie przeoczyć. Niektórzy mogą nie mówić wprost, co czują, nie zapewniają też kilka razy dziennie o swojej miłości, ale za to okazują ją w inny sposób. Musisz pamiętać, że nie zawsze słowa są najważniejsze – zwracaj więc szczególną uwagę na czyny. Często to właśnie one potrafią więcej powiedzieć o człowieku, niż słowa.
Czasami symptomy zakochania nie pojawiają się od razu, warto więc uzbroić się w cierpliwość, bo może się okazać, że uczucie dopiero się rozwija. Jeśli jednak nie masz pewności co do uczuć drugiej osoby i znaków, jakie daje, albo wydaje ci się, że nie jest szczera – nie bój się zapytać wprost.